WDT 2009 i późniejsza zmiana

„W poprzednim stanie prawnym (tj. do końca 2009 roku) wykazanie tej transakcji w danej deklaracji było uzależnione od tego, czy dostawa ta miała miejsce w dwóch pierwszych miesiącach kwartału, czy też w ostatnim (w przypadku deklaracji składanych co miesiąc). Z dniem 01 stycznia 2010 r. powyższe uległo zmianie i nie ma obecnie większego znaczenia.”

(…)

Może, więc w takim układzie podatnik UE zaliczył te usługi jako związane z działalnością naukową, edukacyjną? Trochę to naciągane, ale może mu tak pasowało, ciężko powiedzieć :(. Swoją drogą ciekawa jestem, dlaczego chce VAT 22%?

Panie Marcinie może coś się wyjaśniło, jeśli tak to proszę napisać.

Świadczenie usług związanych z działalnością kulturalną, artystyczną, sportową, naukową, edukacyjną, rozrywkową i podobną, usług pomocniczych do usług transportu, wycena majątku ruchomego i prace na tym majątku

Artykuł 53

Miejscem świadczenia usług oraz świadczenia usług pomocniczych związanych z działalnością kulturalną, artystyczną, sportową, naukową, edukacyjną, rozrywkową lub podobną, taką jak targi i wystawy, w tym świadczenia usług przez organizatorów takiej działalności, jest miejsce, w którym ta działalność faktycznie jest wykonywana.

źródło: http://www.goldenline.pl/forum/1853304/sprzedaz-uslugi-do-ue-vat

blog partnerski sklepu
Updated: 9 lipca 2012 — 17:12

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *