statystycznie jeden miesiąc funkcjonowania podmiotu zajmującego się wyłudzeniami podatków to strata dla budżetu w wysokości ok. 1,2 mln zł

O ile w 2013 r. udało się wykryć wyłudzenia podatków na kwotę ok. 6,2 mld zł, o tyle w tym roku było to prawie 10,2 mld zł (plus 63,1 proc.). Dla porównania w 2012 r. prawie tyle samo kontroli doprowadziło do wykrycia oszustw na kwotę 3,7 mld zł.

„To oznacza znaczący wzrost efektywności kontroli. Inspektorzy nie tracą czasu na zajmowanie się drobniejszymi oszustwami” – skomentowała Królikowska.

Niemal 8,9 mld zł wykrytych w ubiegłym roku wyłudzeń dotyczyło VAT. Skala oszustw w akcyzie, PIT i CIT wynosiła odpowiednio ok. 400 mln zł i 450 mln zł. W sumie w ubiegłym roku w związku z kontrolami skarbowymi udało się zabezpieczyć majątek na kwotę 3,9 mld zł, (podczas gdy rok wcześniej było to ok. 2,3 mld zł). „To kwota, którą uda się odzyskać. Niewykluczone, że będzie ona wyższa” – dodała.”

źródło: http://biznes.onet.pl/podatki/wiadomosci/mf-kontrolerzy-skarbowi-w-ub-r-wykryli-oszustwa-na-ok-10-2-mld-zl/ltnt6

blog partnerski sklepu
Updated: 22 stycznia 2015 — 19:48

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *