Passat B5 „strzela wydech”

„Witam!
Mam następujący problem z Audi a4 b5 1.6 AHL 1997 rok (bez LPG). Po rozgrzaniu silnika przerywa, szarpie oraz strzela z wydechu. Jest strasznie słaby i chodzi jakby nie palił na wszystkie gary. Po podłączeniu do komputera elektryk stwierdził, że do wymiany jest czujnik obrotu wału. Wymieniłem go, ale usterka nie zniknęła. Co prawda wcześniej przy przegazowaniu odcinał obroty silnika przy 5 tys., a teraz tak nie robi, ale główny problem pozostał. Następna diagnoza wykazała, że należy wymienić sondę lambda co również uczyniłem i nadal nic. Zauważyłem, że po rozgrzaniu silnika na wolnych obrotach co kilkanaście sekund słychać tyknięcie i w tym momencie auto przygasa. W związku z tym wymieniłem świece i kable, a ostatnio jeszcze cewkę (używana, ale NIBY SPRAWNA). Dodam do tego, że zaspawałem również pęknięty kolektor wydechowy. Gdzie mam dalej szukać? Każde podpięcie pod VAG kosztuje, a wpompowałem już z 1200 zł w ten złom. Czy po raz kolejny wymieniać cewkę tym razem na nową? Elektryk twierdzi, że teraz szukałby usterki po stronie elektroniki (cokolwiek to znaczy). Czy ktoś miał podobny problem?”

„Tak rozwiązałem. Pojechałem do innego elektryka. Usunął wszystkie błędy jakie pokazywał komputer, a później ponownie diagnozował. Doszedł do wniosku, że sonda lambda jest niedobra. Podpiął się jakimś omomierzem/woltomierzem i wyszło mu, że ciągle pokazuje stałą wartość, a powinna być zmienna – na przemian bardzo wysoka i niska. Zdziwiło mnie to, bo sonda jest nowa, ale on się uparł i powiedział, że podłączy jakąś starą, ale oryginalną, a nie jakiś uniwersalny szmelc. No i miał rację. Usterka usunięta:) Dodatkowo zdemontował metalową osłonę z jednego (też nowego) kabla dopinanego do świecy – ponoć robiła zwarcie. Szkoda, że od razu nie trafiłem do tego gościa. Powodzenia!;)

źródło: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2376997.html

 

lpg:

„Może za bogata mieszanka i nie dopala w cylindrach tylko wybucha w wydechu…”

„Skoro mapy sie zgrywały to kolega ma sekwencje :cool1:. Wygląda to na to ze masz za bogato ewentulanie wtryski puszczaja gaz w dolot”

„Może to wskazywać na zbyt mało wydajny reduktor.”

 

źródło: https://a4-klub.pl/topic/127864-b5-adr-strzela-z-wydechu/

Updated: 26 kwietnia 2021 — 15:34

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *