Volkswagen Passat b5 kombi światło bagażnika, mikrostyk w zamku, kable, podłączenie

Na początek oznaczenia użytych elementów:

przewody „przewodziki” 000979002E sztuk 2

zamek z mikrostykiem 3B9827505C B41

oprawka wtyczki 357973119.


Kwestia raczej tylko dla cierpliwych.

Od początku:

żarówka to o ile dobrze pamiętam C10W 42mm. Sprawdzanie: od lewej strony patrząc od tyłu wozu jest blaszka do podważenia wąskim śrubokrętem. W oryginalne jest bardziej przesunięta w górę zdjęcia.


passat b5 światło bagażnika lewa
Wejście jest na 2 piny ale kable jakoś dziwnie wchodzą 3. Po jakiego grzyba nie wiem.

passat b5 światło bagażnika piny

  Jeszcze ostatnie zdjęcie tej nieszczęsnej lampki z prawej strony:

passat b5 światło bagażnika prawa

Problemem jest mikrowłącznik w zamku. Stary zamek i stare podłączenie zamka wygląda tak: (śruba na zdjęciu mocowana jest odwrotnie – tutaj tylko dla pokazania, że jest to wszystko akcja dla cierpliwych (i delikatnych). Śrubę po jej spartoleniu a może i przed można/ należy wykręcać nie gwiazdką T40 tylko takim kluczem 6cio/ 8mio – kątnym.

passat b5 mikrostyk klapy przewody

W kostce powyżej został stary urwany pin ze starego mikrostyku. Kostka zdemolowana jak śruba.

Dalej: stary zamek vs nowy zamek – poniżej:

passat b5 zamek klapy stary vs nowy

W internecie znajduje się dużo rozwiązań, w których oryginalny zepsuty mikrostyk zamienia się mikrostykiem z zewnętrzną blaszką (ma też jak oryginał 3 nóżki). Zasada ich działania jest jednak inna. Oryginalny w jednej opcji łączy wszystkie nóżki, w drugiej tylko 2  z nich. Informacja (przepływu prądu) niestety bez gwarancji. Taki z blaszką ze sklepu elektronicznego działa chyba na zasadzie prąd na dwóch nóżkach albo prąd na innych dwóch nóżkach (rozstaw tych nóżek też jest inny – nie będą pasować do kostki). Zamek tak czy tak był mocno skorodowany, pękniecie którejś ze sprężynek oznaczałoby kolejne kłopoty. Zakupiono więc taki zestaw (samego oryginalnego mikrostyku raczej się kupić nie da):

passat b5 zamek klapy wtyczka przewód

Odcięte przewody w klapie przy starej kostce (3 pin) i próba pomierzenia tego miernikiem to krótko pisząc jakaś masakra. Nie wiem jak to jest pomontowane, zastanawiałem się 2 dni (z przerwami :)) po czym usiadłem na ławce ze znajomym (swoją drogą bardzo rzadko siadam na ławkach :)), mówię mu z czym walczę a on na to  – możesz zobaczyć w starej kostce :). Na szczęście jej nie wyrzuciłem co widać na powyższych zdjęciach. Rozwiązanie tymczasowe jak poniżej zakończone w końcu rurkami termokurczliwymi i opaskami. Świeci się w końcu jak psu jajka, jest nowy zamek i nie ma raczej obaw, że coś się naknociło z elektroniką (na linii mikrostyk – moduł komfortu).

 Taka historia. Jak coś to pisać w komentarzach.

passat b5 przewody klapy tymczasowe

Jak się świeci lampka zdjęcia nie załączam. Jaki koń jest każdy widzi. Na szczęśliwe zakończenie tej historii jeszcze tylko „chrzanić gwiazdki” – wchodzą też zwykłe śruby :).

passat b5 zamek klapy gwiazdki vs zwykłe śruby

Przy okazji jak już jest zdjęta ta obudowa to można powymieniać żarówki trzeciego światła stopu. Więcej o obudowie i żarówkach tutaj.

blog partnerski sklepu
Updated: 26 kwietnia 2021 — 15:28

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *