Passat b5 czerwona dioda w drzwiach, zaryglowane drzwi, dead lock

„To jest dioda od dead locka( nie mozna otworzyc drzwi od srodka po zamknieciu). Jesli szybko przekreci sie kluczyk dwa razy, badz dwa razy wdusi pilota wtedy rozbrajamy dead locka i mozna otwierac drzwi od srodka, dioda nie mruga. Tak samo jak ktores drzwi sa niedomnkniete nie uzbroi sie

(…)

„jak dioda mruga to znaczy że są zaryglowane drzwi, czyli jak ktoś wybije Ci szybę nie otworzy drzwi od środka nawet. Wejdź do auta, pilotem zamknij drzwi aż dioda się zapali, i spróbuj klamką otworzyć drzwi:)”

źródło: https://forum.vw-passat.pl/topic/11524-dioda-i-uzbrojenie-alarmu/


„Witam,
posiadam passata jak w opisie z zamkiem centralnym z kluczyki (tylko i wyłącznie).
Przy normalnym użytkowaniu wszystko jest idealnie, jednak czasami chciałbym zaryglować drzwi od środka. Naciskam więc sobie przycisk za to odpowiedzialny, wszystko się zamyka ALE tylne prawe drzwi po sekundzie same się od razu otwierają. Czyli mam sytuację że wszystko jest zamknięte poza tymi jednymi drzwiami.
Pamiętajcie, że przy zamykaniu z kluczyka niezależnie którym zamkiem wszystko działa.
Proszę o pomoc w znalezieniu usterki, może ktoś miał już podobny problem.
Pozdrawiam (…)

Uszkodzony masz zamek w tylnych drzwiach, zamyka się ale nie rygluje, standard zimne luty, komfort nie zna położenia zamka i pro forma go otwiera.

Zamknij kluczem drzwi od zewnątrz siedząc w środku i zobacz czy da się wtedy otworzyć drzwi, te które są sprawne nie powinny dać się otworzyć, powinny przy zamykaniu wydawać podwójny „trzask” a przy otwieraniu tez dwa „trzaski” o dopiero za drugim „trzaskiem” powinny podnosić rygielki.”

źródło: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2930287.html#14131909

blog partnerski sklepu
Updated: 26 kwietnia 2021 — 15:33

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *