zysk a dochód raz jeszcze

„Każda koncepcja unikania opodatkowania podatkiem dochodowym opiera się na unikaniu dochodu. W przedsiębiorstwie rozróżniamy zysk i dochód. Oznacza to, że może funkcjonować model przedsiębiorstwa, które ma zysk a zamiast dochodu stratę. Może funkcjonować takie, które zamiast zysku ma stratę i zamiast dochodu ma strate i najgorsze z nich, które zamiast zysku ma stratę i dodatkowo ma dochów. Czyli firma nie ma zysku a płaci podatek dochodowy. Koszmar! Jak mam taki sen to natychmiast wstaję, żeby nie cierpieć.
To może nie bć jasne! Zysk to pojecie bilansowe, zaś dochód to pojecie podatkowe, Koszty uzysjkania zysku różnią się od kosztów uzyskania dochodu. automatycznie to wywołuje możliwość różnic pomiedzy dochodem a zyskiem w pełnym spektrum od straty [począwszy. Przykład. Biorę kredyt i płace odsetkiz góry za 10 lat (kredyt dyskontowy). Zapłacone odsetki obniżają dochód, zaś zysk obniża sie tylko wcałym tym roku o 1/10 tych odsetek. Czyli dla celów ustalania dochodu zafunkcjonowała zasada kasowa, zaś dla celów okresklania zysku zasada memoriałowa z rozliczeniem międzyokresowym kosztów.”

źródło: http://www.krzysztofhabich.pl/przedsiebiorczosc-podatek-od-nieujawnionych-dochodow-czesc-iii/

„Ludzie nie odróżniają dochodu od zysku. Otóż załóżmy, że trawnik w firmie kosztował 10 tys. zł. W koszty możemy wliczyć przednią część, a więc 5 tys. Reszty w koszty nie wliczymy, jednak pieniądze za trawnik musieliśmy zapłacić. Pieniądze wydane na trawnik są kosztem firmy, ale nie są kosztem uzyskania przychodu. Zakładamy więc, że dochód do opodatkowania jest 100 tys, natomiast zysk brutto wynosi 95 tys. Natomiast Zysk Netto to jest Zysk Brutto po odjęciu podatku CIT, który liczy się od dochodu. Nie wiem czy nie zamieszałem.”

http://www.kamilcebulski.pl/podstawy-kochani-podstawy/

 

Updated: 1 grudnia 2019 — 15:43

2 komentarze

Add a Comment
  1. Och % ekonomiści%, nie na darmo mawia się , że ekonomia to nie jest nauka.

  2. Po co stawiac swiat na glowie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *