e39 nie działają wycieraczki

e39 nie działają wycieraczki (sedan przód)

w moim przypadku problem był taki: wycieraczki z przodu zatrzymywały się w różnych pozycjach na szybie, ewentualnie lewa wycieraczka (po stronie kierowcy) zostawała sobie gdzieś pionowo, a prawa pracowała dalej. W ostateczności nie pracowały w ogóle.

Rozwiązanie problemu:

problemem może być wyrobione cięgno wycieraczek

( http://www.google.pl/images?um=1&hl=pl&biw=1259&bih=759&tbs=isch%3A1&sa=1&q=e39+ci%C4%99gno+wycieraczek&aq=f&aqi=&aql=&oq= )

kiedyś wymiana tego stosunkowo niedrogiego elementu załatwiła u mnie sprawę. Można też ewentualnie podejść do sprawy inaczej i przewiercić cięgno w odpowiednim miejscu po czym zamontować na nita lub związać to umiejętnie rozciągliwą gumą. To raczej takie domowe sposoby. Wariant z gumą załatwił u mnie sprawę na około tydzień. Po tygodniu posłuszeństwa odmówił jednak silniczek od wycieraczek. Nie manetka i nie komputer jak domniemywali niektórzy (komputer w sensie chyba moduł komfortu). Używany mechanizm wycieraczek razem z zamontowanym już cięgnem i silniczkiem to w internecie koszt około 100 złotych. Przełożenie w domowych warunkach to jakieś 2 godziny. Uwaga, do wymontowania potrzebne będą nasadki – gwiazdki.

Temat na zdjęciach dobrze jest przedstawiony tutaj:

( http://www.maxbimmer.pl/threads/11794-Zablokowa%C5%82y-si%C4%99-wycieraczki )

 Podumowując: moim zdaniem: cięgno albo silniczek. Tak czy tak, trzeba będzie trochę porozkręcać i najlepiej wymienić od razu niestety cały mechanizm razem z cięgnem i silniczkiem.

inne

 

Updated: 4 kwietnia 2011 — 18:14

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *